Najlepszy lek podczas kwarantanny! #4

Kolejny odcinek naszego cyklu meczów NBA. Dzisiaj cofniemy się mocniej w czasie, żeby pokazać Wam, jak grali najwięksi herosi lat 80. To dzięki nim liga się odrodziła i stała tak popularna na całym świecie.


Wiem, że może nie każdy będzie chętny na taki powrót do przeszłości, dlatego będziecie mogli też zobaczyć coś z ostatnich sezonów. Pewnie niektórzy z Was widzieli to spotkanie na żywo, jednak jeszcze nikomu nie zaszkodziło oglądanie świetnych meczów koszykówki kilka razy dziennie.


Playoffs 1984, NBA Finals, Game 7 Boston Celtics vs. Los Angeles Lakers

Larry Bird vs. Magic Johnson ta rywalizacja ukształtowała całe lata 80. NBA nie mogło przytrafić się nic lepszego po czasach kryzysu w latach 70. Dwa najbardziej utytułowane kluby w lidze rywalizowały ze sobą praktycznie przez całą dekadę, a Johnson z Birdem podzielili między siebie aż 8 z 10 mistrzostw! Więcej o ich niesamowitej rywalizacji możecie przeczytać w książce „Larry vs. Magic. Kiedy rządziliśmy NBA”.

https://www.youtube.com/watch?v=qvxKKdNZi-I‍

Playoffs 1985, NBA Finals, Game 6 Boston Celtics vs. Los Angeles Lakers

Kolejna odsłona ich rywalizacji. Starałem się wybrać najbardziej pamiętne mecze tej niesamowitej pary. Nie chcę za dużo zdradzać, dlatego odsyłam Was do wspomnianej przeze mnie książki. Jest bardzo wciągająca i świetnie przybliży Wam dwie najwybitniejsze postaci NBA tamtych czasów. Dlatego w przerwach między oglądaniem retro spotkań, polecam tą lekturę.

https://www.youtube.com/watch?v=-P84-B8sVpc‍

Ciężko było mi zdecydować, który z ich meczów wybrać, więc gratisowo podsyłam jeszcze jeden, od którego wszystko się zaczęło i już na zawsze ich losy były ze sobą powiązane.

Finał NCAA 1979, Michigan State (Johnson) vs. Indiana State (Bird)


A teraz przejdźmy do obiecanych współczesnych czasów. Wiem, że mamy sporą rzeszę młodych czytelników, dlatego nie będę już wspominał „dinozaurów”, tylko przypomnę Wam ciekawe spotkanie, które być może widzieliście.


Playoffs 2014, Western Conference Round 1, Portland Trail Blazers vs. Houston Rockets

Niezwykle zacięta seria jak przystało na rywalizację 4 i 5 zespołu po rundzie zasadniczej. Rockets w tym spotkaniu walczyli o przetrwanie, ponieważ stracili przewagę parkietu w pierwszym spotkaniu. Przez całe spotkanie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, aż do ostatnich sekund. Były to pierwsze playoffs w karierze Damiana Lillarda, a jak w nich wypadł, przekonajcie się sami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *